Šio klubo atsiradimo idėja kilo švenčiant Kauno m. jojimo mokyklos 25-ąsias metines. Tuomet Kačerginės miške, buvusioje pionierių stovykloje susirinko apie 20 buvusių jojikų, Kauno m. jojimo mokyklos auklėtinių. Susitikimas visiems labai patiko, nes kai kurie buvę kolegos susitiko po 10-15 metų. Visiems buvo apie ką pakalbėti, ką prisiminti. Buvo nutarta susitikti nors kartą per metus ir savo jėgas išbandyti konkūrinėje aikštelėje. Geriausiai tam tiko Kalėdinis turnyras, kiekvienais metais organizuojamas sporto m-los "Marva" manieže. Pirmos varžybos įvyko 1999 metais gruodžio 23 dieną, tuomet dalyvavo 10 jojimo veteranų. Varžybas laimėjo Audrius Jukna su Zodiaku, antras buvo Arvydas Petraitis su Žestu, trečias - Algirdas Babrauskas su Hipertonija. Tuokart ir buvo nutarta, kad šios varžybos bus skirtos trenerio Jono Kuktos atminimui, nes beveik visi jojimo veteranai buvo šio trenerio auklėtiniai. Kitais metais įvykusios varžybos jau buvo skirtos J.Kuktos atminimui ir raiteliai kovojo dėl įsteigtos pereinamosios taurės, pavadintos trenerio garbei. Jos įvyko 2000 metais gruodžio 22 dieną, dalyvavo 7 raiteliai. Pirmą vietą ir pereinamąją taurę iškovojo Romas Jakutis su Versaliu, antras buvo Arvydas Petraitis su Piruetu, trečias - Algirdas Babrauskas su Grifu. Trečiosios jojimo veteranų varžybos J.Kuktos taurei laimėti įvyko 2001 metais gruodžio 28 dieną, dalyvavo 11 jojimo veteranų. Pereinamąją taurę ir vėl laimėjo Romas Jakutis su Žestu, antras liko Stasys Laurinaitis su Hera, trečias - Audrius Jukna su Reva. Šiose varžybose ir kilo idėja įkurti jojimo veteranų klubą, kuris galėtų vykdyti įvairesnes funkcijas, ne vien tik varžybų organizavimą. Taip 2002 lapkričio 19 d. įregistruojamas Kauno jojimo veteranų klubas, kuris įgauna juridinio asmens statusą skelbdamas savo veiklos pradžią.